:: عالیجناب سرخ پوش ::

در مورد هاشمی رفسنجانی و غیره!

ماجرای اون عکس تاریخی

این عکس که هشتم اردیهشت 1360 در جریان یکی از جلسات علنی مجلس اول گرفته شده خیلی معروفه و بارها در سایت‌ها و وبلاگ‌های مختلف منتشر شده. تقریبا تمام کسانی که شرحی بر این عکس نوشته‌ن اشاره کردن به لبخند هاشمی و برداشت کرده‌ن که هاشمی از کتک خوردن علی‌اکبر معین‌فر خوشحال و راضی بوده.

 ببینیم هاشمی خودش توی خاطرات روزانه‌ش راجع به این جریان چی نوشته:

آقای محمد منتظری از فتنه مجاهدین خلق یاد کرد و آیات محارب را برآنها تطبیق کرد و تقاضای شدت عمل نمود و در مورد محاکمه امیرانتظام بحث و اخطار کرد که مبادا مسامحه شود. [محمد منتظری در این نطق درخواست کرده بود که محاکمه آقای امیرانتظام کافی نیست و باید بقیه اعضای دولت موقت هم محاکمه شوند - پانوشت] سندی را خواند که امیرانتظام روزهای اول پیروزی به دستور آقای بازرگان، نخست وزیر، راه را برای فرار خارجیان و اخراج ثروت‌ها و اسناد باز گذارده و متهم به خیانت عظماشان کرد. گفت بازرگان، صباغیان و دکتر یزدی هم باید محاکمه شوند. از خیانت فریور معاون تسلیحاتی وزارت دفاع گفت، حیدری پاکسازی شده را به عنوان مسؤول به خطر افتادن پنجاه و شش میلیون دلار که در خرید اسلحه کلاه سرش رفته افشا کرد. از این که بعضی فرماندهان ارتش می‌خواهند پاکسازی شده ها را برگردانند انتقاد کرد.

مهندس بازرگان خواست دفاع کند، اجازه دادم، ولی برخورد تند آقای معین‌فر با آقای قاسمی و فحاشی معین‌فر جلسه را متشنج کرد و اکثر نمایندگان به عنوان اعتراض جلسه را ترک کردند و من برای خواباندن فتنه تنفس دادم و درگیری‌های زیادی در حال تنفس روی داد. آقای حسینی نماینده نایین بیهوش شد. بعد از آرامش، جلسه برقرار شد و خوب پیش رفت؛ بحمدلله.

عکس این درگیری هم در همین صفحات (76-77) چاپ شده که من فکر می کنم منبع اصلی این عکس همین کتاب هاشمی بوده. چون تمام عکس‌هایی که تو اینترنت هست سیاه و سفیده در حالی که اصل عکس به احتمال زیاد باید رنگی بوده باشه. ولی عجیبه که هیچ کدوم روایت هاشمی رو از این جریان نقل نکردن. (مثلا این وبلاگ هم به جای وقایع 8 اردیبهشت 60 اومده روزنوشت 10 ابان 62 رو نقل کرده!)

در روزنوشت یکی از روزهای چند ماه بعد یعنی 16 مهر ماه 1360 هم روایت مشابهی هست:

جلسه علنی داشتیم؛ در ادامه بحث از لایحه بازرسی کل کشور، نگران نطق‌های قبل از دستور علیه نهضت آزادی بودم؛ کنترل کردم. آقای یارمحمدی مطالب تندی تهیه کرده بود که به خواهش من از صحبت منصرف شد. آقای رضوانی که تندتر از دیگران است در اظهاراتش مراعات کرد... به خیر گذشت. مهندس بازرگان شرکت نکرده بود. احتمال می‌رفت که دوستانش هم شرکت نکنند ولی آمده بودند. آقای سازگارنژاد از اهانت آقای یارمحمدی شکایت داشت. در حضور من نزاعشان در گرفت. آقای یارمحمدی یک سیلی پراند که نخورد ولی خیلی بد بود. در تالار در دو طرف صندلی من ایستاده بودند. با خوشرویی به قضیه خاتمه دادم، ولی باید رسیدگی کنم. (عبور از بحران - ص260)


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم دی 1389ساعت 15:45  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

باید که سپر باشد


روی جلد ویژه‌نامه‌ی روزنامه‌ی بهار برای نوروز 89

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم اسفند 1388ساعت 13:48  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

زمینی

مراسم عزاداری کارکنان مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور هاشمی که خوشبختانه مثل بقیه روی زمین نشسته و فقط برای سخنرانی رفته سراغ صندلی


مراسم عزاداری کارکنان مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور آیت الله هاشمی‌رفسنجانی

مراسم عزاداری کارکنان مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور آیت الله هاشمی‌رفسنجانی

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم دی 1388ساعت 15:31  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

ان الله مع الصابرین!

26 مرداد 88، مراسم معارفه صادق لاریجانی

اینم فیلم لحظه‌ای که در عکس بالا ثیت شده: لینک

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم مرداد 1388ساعت 17:6  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

گزارش تصویری نشست سران چهار قوه!

 

احمدی نژاد: ببین دکتر... بهش بگو دیگه دوره اکبرا سر اومد، دور دور اصغراست... ها راستی یه چیز دیگه هم بگو، اینقدر واسه ما اصل چهل و چهار، اصل چهل و چهار نکنه... این محسن رضایی و قالیباف رو هم از تو دست و پای ما جمع کنه، می دم با بولدوزر از رو هر سه تاشون رد شن ها!

بقیه ش

+ نوشته شده در  جمعه یکم تیر 1386ساعت 17:18  توسط احسان / شروین / محمد حسین 

جای ماموران مبارزه با بدحجابی خالی!

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم اردیبهشت 1386ساعت 18:32  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

بدون شرح

 

هاشمی و احمدی نژاد - نماز عید فطر امسال

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم آذر 1385ساعت 0:29  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

دوستان نادان یا دشمنان دانا؟

خب به سلامتی و به همت روزنامه کارگزاران "علت گرانی" هم مشخص شد!

اتفاقا دیروز تو راه، راننده تاکسی داشت با حرارت توضیح می داد که همه آتیشا از گور رفسنجانی بلند میشه و رفسنجانی بی شرف نمی ذاره احمدی نژاد کار کنه و گرونی هم زیر سر اونه و ...  مسافرها هم تایید می کردن. یکی شون سند آورد که خود احمدی نژاد هم اعلام کرد که یه دست هایی هست که نمی ذاره اون کار کنه و کابینه رو بهش تحمیل کرده ن و ...

توضیح غیر ضروری: تصویر بالا مربوط به صفحه اول شماره امروز روزنامه کارگزارانه.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم تیر 1385ساعت 23:27  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

دور از چشم احمدی نژاد!

 

ظاهرا برای حرف زدن درباره دیدارها و مذاکرات آتی لاریجانی با مقامات اروپایی جایی بهتر از مراسم بزرگداشت بهشتی پیدا نکردن!

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم تیر 1385ساعت 3:43  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

در نماز جمعه این هفته چه گذشت؟

 

عکس های بشتر در آلبوم عکس (لینک بغل)

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم فروردین 1385ساعت 23:46  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

فضولی موقوف!

کلیک برای اندازه بزرگتر

کروبی در حال دید زدن نامه هاشمی!

(همایش فجرآفرینان - سه شنبه ۲۵ بهمن ۸۴)

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم بهمن 1384ساعت 21:26  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

چند عکس

کلیک برای دیدن در اندازه بزرگتر

دیدار با گروهی از معلولین و جانبازان ـ هاشمی تحت تاثیر درد دل های جانبازان قرار گرفته و حرصشو داره سر انگشتاش درمیاره. و البته طبق معمول سعی می کنه لبخند بزنه. دم عکاس مهر گرم. لحظه جالبی رو شکار کرده.

کلیک برای دیدن در اندازه بزرگتر

مراسم بزرگداشت جان باختگان سقوط هواپیمای سی صد و سی ـ هاشمی و خاتمی بازم پیش هم نشسته ن. عکس سمت راست: سلام مدل هاشمی به امامی کاشانی.

تو عکس سمت چپ هاشمی و خاتمی رو ول کنین بچسبین به نگاه عاشقانه ی کاشانی و اون یارو بسیجیه (فیروزآبادی) به هاشمی!

+ نوشته شده در  شنبه یکم بهمن 1384ساعت 12:30  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

بدون شرح

هر چی سعی کردم یه شرح واسه این عکس بنویسم، نشد!

شاید یک مقاله چندین صفحه ای هم نمی تونست به این خوبی زوایای پنهان شخصیتی یه سیاستمدار با موقعیت ویژه این داداشمون رو نشون بده ...

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام آذر 1384ساعت 19:37  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

گل پسر قند عسل

 

 

برای نمایش عکس در ابعاد بزرگتر روش کلیک کنین.

اصل عکس از اینجا دودره شده و تصاویر بیشتر رو هم در آلبوم عکس می تونید ببینید. (لینکش سمت چپ صفحه هست)

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم آبان 1384ساعت 0:38  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

عید فطر در چهار فریم

 

ماه رمضان که به دلیل استقبال گسترده مردم ایران یک روز تمدید شده بود بالاخره تموم شد و صبح جمعه نماز عید فطر در مصلای تهران اقامه شد: 

 

نماز جماعت با دو تا پیش نماز!  از اون مناظریه که فقط تو جمهوری اسلامی روئیت میشه.

تبادل دل و قلوه جهت ترکاندن چشم حسودان!

 

هاشمی ها از نوع رفسنجانی و شاهرودی از صبح سر نماز با هم اختلاط کردن و ...

... و تا ظهر که مهمون بیت رهبری بودن هنوز حرفاشون تموم نشده بود!

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم آبان 1384ساعت 19:5  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

عجب!

 

جلسه تشخیص مصلحت

نمی دونم تصادفیه یا نه؛ خبر یا حتی تیتر خبر خطبه های نماز جمعه تهران تو صفحه اصلی هیچ کدوم از خبرگزاری های ایسنا، ایرنا و ایلنا نیومد! (یا بلافاصله برش داشتن) در حالی که تیتر خطبه های امام جمعه قم ــ که گفته "مردم از مسئولان مي‌خواهند كه آنان هرچه سريعتر فعاليت‌هاي هسته‌اي را آغاز كنند دولتمردان نبايد فقط به راه اندازي UCF اصفهان اكتفا كنند" ــ هست!

هاشمی تو خطبه های دیروز گفت:

اين ميدان،  جاي شعار نیست، جاي عقلانيت، مذاكره و دريچه‌اي براي رسيدن به اهداف است. بايد از اهرمها با صبر و مدبرانه بدون ايجاد تحريك و تنش استفاده كرد... مصاف، مصاف آساني نيست. گاهي فكر مي‌شود اگر مسايل را خوشبينانه مطرح كنند، روحيه مردم بالا مي‌رود و من اين مساله را قبول دارم اما مردم بايد اميد به قدرت خودشان داشته باشند نه اميد واهي...مذاكرات و بحث‌هايي كه مطرح است بايد ادامه يابد و در مورد اينكه مي‌گويند ما به ايران اعتماد نداريم، ما بايد اثبات كنيم كه اهل استفاده از سلاح‌هاي هسته‌اي نيستيم.

من نمی دونم حضرات با پلاکاردهای مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا چه جوری می خوان ثابت کنن دنبال استفاه صلح آمیز از انرژی هسته ای ان!

 

حاشیه: یه جا که صحبت از دفاع مقدس شد ملت شروع کردن به تکبیر و شعار و آخرشم داشتن میگفتن "هاشمی هاشمی خدا نگهدار تو" که آقا شاکی شد و گفت من دارم از حماسه مردم حرف می‌زنم! (البته با لحن ملایم) بچه‌م به شعار آلرژی داره! دفعه قبل هم که ملت هی "مرگ بر، مرگ بر" راه انداخته بودن آخر طاقتش صاق شد گفت بسه دیگه بفرمایین!

 

*****

بازتاب سخنان هاشمی در نماز جمعه

خلیج تایمز در شماره امروز خود به نقل از هاشمی رفسنجانی موقعیت هسته ای ایران را بسیار جدی توصیف کرد و نوشت که به گفته وی به جای شعار باید از دیپلماسی استفاده کرد. این روزنامه نوشت: این نخستین بار پس از روی کار آمدن جناح راست در ایران است که یکی از مقامات ارشد این کشور درباره چگونگی اداره امور اظهار نظر می کند

 

*****

بد و بیراه به هاشمی همچنان ادامه داره! بدجوری از پاچه ش آویزون شده ن. بعد از سخنان گهربار احمدی نژاد که گفته بود:

ما نمي‌توانيم به اسم پيشرفت، عدالت را فراموش كنيم؛ در حالي‌كه توسعه‌ي كشور بايد منبع رفاه اجتماعي مي‌شد، به ضدعدالت تبديل شده و قله‌هاي ثروت شكل مي‌گيرد. در دوران توسعه پس از مدتي متوجه شديم كه عمران و آبادي كشور هزينه‌هاي بسيار بالايي را داشته است،  گسترش فقر، تشديد شكاف طبقاتي، مديراني كه به بيت‌المال دست‌اندازي مي‌كنند و در مراكز تصميم‌گيري نفوذ كرده و قانون را دور مي‌زنند، همه هزينه‌هاي اين روند توسعه‌اي بوده‌اند...برخي مسؤولان سد بزرگي را در برابر اهداف انقلاب ايجاد مي‌كنند.

بازم یکی از سپاهی ها (سردار عليرضا افشار معاون فرهنگى ستاد كل نيروهاى مسلح) افاضات فرمودن:

پروژه ها و سرمايه هاى زيادى در دوران سازندگى صرف شد اما پس از ۸ سال، بيكارى، فاصله طبقاتى بين فقير و غنى خيلى زياد شد و شاخصه هاى توسعه تحقيق پيدا نكرد، براى اين كه از فرهنگ ايثار و شهادت در پروژه ها و برنامه ها سازندگى استفاده نشد

 

+ نوشته شده در  شنبه نهم مهر 1384ساعت 10:36  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

در جریان دیدار اعضای مجلس خبرگان با رهبری

تبادل دل و قلوه بین هاشمی و رهبر
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم شهریور 1384ساعت 21:55  توسط احسان / شروین / محمد حسین  | 

مسابقه با جایزه نفیس

خاتمی در روزهای اخیر با دو سه تا سخنرانی شدید! درباره خطر تحجر و واپس گرایی  حسابی گرد و خاک کرده ... (یه مطلب در این رابطه)  

از اون طرف هم هاشمی شاهرودی حرفای جالبی زده که نشون می ده اونم کم کم داره شاکی می شه. (اینجا رو ببینین) خلاصه که اوضاع بدمدل قمر در عقربه...

پریروز هم مراسم تجلیل از حسن روحانی به مناسبت پایان ریاستش بر شورای امنیت ملی برگزار شد و به این ترتیب آخرین سنگرها هم داره از دست میانه رو ها درمیاد و به چنگ راست می افته. (لاریجانی جانشین حسن روحانی شد) اینم یه عکس از اون مراسم که معلوم نیست هاشمی چه تیکه ای پرونده که همه (حتی عکاس ها) نیش شون بازه.

نکته: حالا اگه گفتین من از کجا فهمیدم هاشمی تیکه پرونده جایزه دارین! (جایزه تون هم یک دستگاه ماکسیما و ۲۰ سکه بهار آزادیه)

 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم شهریور 1384ساعت 19:25  توسط احسان / شروین / محمد حسین  |